Celoslovenská gitarová súťaž Prievidza 2015

Maroš Kalinay v II.B  kategórii Strieborné pásmo

Zuzana Svítková v III.A kategórii Strieborné pásmo

Alex Ďurta v III.B kategórii Strieborné pásmo

( uč. Mgr. Zuzana Boriková)

Prievidza, 18.11.2015

Školský orchester a Big band na Nováckom jarmoku

Gitarový koncert v kostole sv. Mikuláša v Novákoch

Žiak našej školy si zahral v Írsku

Druhý septembrový víkend sa v írskom Dubline konalo niekoľko koncertov slovenskej kapely Gremmy, na ktorých hral aj náš žiak Adam Lukáč, ktorý pod vedením pani učiteľky Janky Oboňovej študuje hru na akordeón.

Prievidzská pop-rocková kapela Gremmy v zložení Peter a Ivica Pisárovci, ktorá momentálne pôsobí v írskom Dubline, s Adamom spolupracuje už niekoľko rokov. Preto Petrovi, bývalému nášmu kolegovi skrsol nápad umožniť mu predstaviť sa aj pred írskym publikom. Spolu s Adamom do Dublinu priletel aj František Vincúr – bývalý žiak našej školy, ktorý v súčasnosti študuje na Konzervatóriu v Žiline.

V nedeľu 13. septembra sa kapela Gremmy predstavila na Lucan festivale 2015, kde odohrala 50-minútový koncert. Spolu s Ivicou a Petrom Pisárovcami na pódiu vystúpili František Vincúr – bicie, Adam Lukáč – akordeón, Martinka Gonsenicová – husle, Stanislav Gonsenica – kontrabas.

Na pódiu odzneli popri anglických aj slovenské piesne, ktoré sa írskemu publiku očividne zapáčili.

Okrem toho dostali Ivica Pisárova (husle) a Adam Lukáč (akordeón) pozvanie na účinkovanie v programe Folklórneho súboru Ostroha, ktorý sa taktiež prezentoval na Lucan festivale 2015.

Ostroha je slovenský folklórny súbor založený v roku 2007 Slovákmi žijúcimi v Írsku. Prezentuje folklór z mnohých oblastí Slovenska, napríklad Horehronia, Parchovian, Hontu a Šariša.

Ďakujeme za peknú reprezentáciu v zahraničí.

Otvorenie školského roka 2015/16

Riaditeľstvo Základnej umeleckej školy v Novákoch

pozýva žiakov a rodičov

na slávnostné otvorenie školského roka 2015/16

dňa 2.9.2015 o 13.30 hod. do koncertnej sály ZUŠ.

Žiaci tanečného odboru 3.9.2015 v čase od 13.00 – 16.30 hod.

Žiaci, ktorí majú záujem o štúdium v hudobnom, výtvarnom,

tanečnom a literárno – dramatickom odbore, majú možnosť

prihlásiť sa do 11.9.2015.

Bližšie informácie u riaditeľky školy alebo na tel.č. 0918 374 477

Hurá, prázdniny!

Riaditeľstvo a kolektív pedagógov ZUŠ v Novákoch

prajú všetkým žiakom i rodičom

príjemné prežitie letných prázdnin a dovoleniek.

Benefičný koncert pre Karinku

Záverečný koncert žiakov PŠ – fotky

Dňa 29. júna 2015 pripravila p.uč. Oboňová so žiakmi prípravného štúdia pre ich rodičov a starých rodičov záverečný koncert. Žiaci spoločne zaspievali piesne so sprievodnými rytmickými nástrojmi.

Veľa žiakov sa prihlásilo aj na zborík, ktorý vedie Mgr.art Jana Pekárová ArtD – predstavili sa svojim krátkym repertoárom. No a samozrejme, na záver títo naši najmenší žiaci zahrali na nástrojoch, ktoré si vybrali ako hlavný predmet. V tomto školskom roku sme mali 36 absolventov PŠ.

Prajeme im veľa úspechov v ďalšom školskom roku v 1.ročníku!

Koncert za Dobré Vysvedčenie – fotky

Koncert za Dobré Vysvedčenie 2015