Vyrastala som v rodine, kde je hudobník každý. Už od svojich 13-tich rokov som začala spievať v ocinovej kapele, kde som účinkovala 9 rokov. Hudbou som obklopená celý svoj život a preto bolo od začiatku jasné, že pôjdem na konzervatórium. Dostala som sa k skvelej pani učiteľke spevu, ktorá študovala v zahraničí popový spev. Na Slovensku je zatiaľ takých techník málo a ja som cítila, že okrem koncertovania chcem dávať svoje skúsenosti ďalším generáciám. Na škole som sa zúčastnila mnohých súťaží a raz som dokonca vyhrala absolútneho víťaza medzi slovenskými konzervatóriami. Bola to jedna z vecí, ktoré mi dali odvahu prihlásiť sa do mediálnej sútaže Československá Superstar, kde som účinkovala až vo finálových kolách. Otvorilo mi to dvere k novým možnostiam, najmä k skvelej kapele, v ktorej účinkujem doteraz. Moja túžba vyučovať ale stále neutíchala. Som veľmi vďačná, že ma prijali práve do Novák, pretože je tu nesmierne veľa možností, napr. kapely, big band. 
Žiaci sa u mňa v triede učia najmä popový spev. Musíme samozrejme prejsť aj cez ľudové či muzikálové piesne, ale moderný spev je to, čomu sa venujem najviac.
Vyučujem aj zborový spev. Vediem žiakov k tomu, aby sme boli všetci dobrá partia a vnímali sa ako kolektív. Potom sa dobre pracuje a tvorba môže mať oveľa lepšie výsledky.
Umenie je láska. Preto ho robíme srdcom.

V šk. roku 2023/24 počas MD zastupuje uč. Zuzana Šťastná, DiS.art.

Shopping cart

close